2. Förfarande
Förfarande
Titel: Årsentrepenör ventilation
Beskrivning: Upphandling av ramavtal inom fackområdet ventilation. Entreprenadarbetena omfattar ny-, om och tillbyggnader med dit hörande rivning/ demonteringsarbeten samt fastighetsunderhåll inom Region Sörmlands fastighetsbestånd.
Intern identifierare: IN-IN24-0301
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000