2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevregister
Beskrivning: Denna förfrågan avser en upphandling av ett fullvärdigt elevregistersystem till Herrljunga kommun. Systemet ska driftas av leverantören och tillhandahållas som en tjänst (SaaS eller motsvarande).
Intern identifierare: 25/35
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000