2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av avfall under kommunalt ansvar i Flen, Katrineholm och Vingåkers kommun
Beskrivning: Sörmland vatten och avfall inbjuder till anbudslämnande avseende upphandling av entreprenör för utförande av fastighetsnära avfallsinsamling inom kommunerna Flen, Katrineholm och Vingåker. Beställaren inför/har infört fyrfacksinsamling.
Intern identifierare: TO-24-034
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511200 Hämtning av hushållssopor
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Insamling av avfall under kommunalt ansvar i Flen.