656338-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster för personer med dövhet, dövblindhet, eller hörselskada
Referensnummer: SLSO 2022-2844
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Tolktjänster för personer med dövhet, dövblindhet, eller hörselskada.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen