656357-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Generalkonsultuppdrag - tekniska tjänster Gata och VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsultuppdrag - tekniska tjänster Gata och VA
Beskrivning: Skurups kommun genomför upphandling av ramavtal för generalkonsulter. Uppdrag kan avse byggledning, projektering och utredning, även att ta fram förfrågningsunderlag till upphandlingar.
Intern identifierare: KS 2025.677
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000