Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Synhjälpmedel - Daisy och fickminne
Referensnummer: RS 2023-00006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av synhjälpmedel Daisy och fickminne ISO-kod 22 13 21 Daisy-spelare och e-bokläsare samt 22 18 03 Utrustning för att spela in och återge ljud
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser, 33731000 Kontaktlinser, 33731100 Korrigerande linser, 33731120 Glasögonlinser, 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen