65659-2025 - Resultat
Sverige – Tillagning av måltider – Storköksdrift Bromma gymnasium
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStorköksdrift Bromma gymnasium
BeskrivningUpphandling av storköksdrift av tillagningsköket på Bromma gymnasium. Uppdraget omfattar tillagning och servering av ca 1500 lunchportioner fem dagar per vecka samt ca 100 mellanmål tre dagar per vecka, cirka 178 dagar per läsår.
Intern identifierareUTBF-BRA 2024/50
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
Ytterligare klassificering (cpv): 55523100 Servering av skolmåltider, 55524000 Skolbespisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av storköksdrift av tillagningsköket på Bromma gymnasium. Uppdraget omfattar tillagning av ca 1500 lunchmåltider per serveringsdag samt ca 100 mellanmål tre dagar per vecka. Servering av lunchmåltiderna och mellanmål. Antalet serveringsdagar för lunch uppskattas till ca 178 per läsår.
Intern identifierareStorköksdrift Bromma gymnasium