656655-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggprojektledare samordning och logistik till Slakthusområdet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggprojektledare samordning och logistik till Slakthusområdet
BeskrivningProjekt Slakthusområdet har behov att förstärka projektorganisationen med en konsult gällande byggprojektledning med inriktning samordning och logistik med start från och med 1 januari 2026. Beställaren bedömer att uppdraget kommer omfatta mellan 50 %-100 % av en heltid.
Intern identifierareE2025-03034
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningProjekt Slakthusområdet har behov att förstärka projektorganisationen avseende en konsult gällande byggprojektledning med inriktning samordning och logistik med start från och med 1 januari 2026. Beställaren bedömer att uppdraget kommer omfatta mellan 50 % - 100 % av en heltid.
Intern identifierareByggprojektledare samordning och logistik till Slakthusområdet