656669-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter, Akustik & Buller
Referensnummer: 22105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal avseende  Tekniska konsulter inom området Akustik och Buller för Umeå kommun och de som är anslutna till inköpscentralen i enlighet med förfrågningsunderlag. Upphandlingen avser successiva avrop.