656725-2022 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: UH-2022-276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny revision ska granska perioden fr o m 2023-01-01. Granskningen ska avse räkenskapsåren 2023,2024,2025 och 2026.
Uppdraget avser:
- Finansiell revision kommunens bolag
- Sakkunniga till kommunens revisorer
- Sakkunniga till lekmannarevisorerna i kommunens bolag