65676-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Järnvägsmaterial
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3177/16 Leverans av växelpartier Projekt Vagnhallen Majorna
Referensnummer: 3177/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34946120 Järnvägsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret ansvarar för ca 16 mil spårvagnsspår inkluderat ca 230 växlar inom Göteborgs stad. Avsikten med upphandlingen är att köpa växelpartier till projekt Vagnhallen Majorna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34946200 Tillbehör för järnvägsspår, 34946220 Växeltungor, korsningsstycken, växelstag och växlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen