Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kreditupplysningstjänster
Referensnummer: SF 2021/375
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar webbaserad kreditupplysning av företag. Tjänstens primära syfte är kreditvärdering och kreditbevakning på företag och att tillhandahålla information om företag i Sverige samt internationell kreditupplysning till Stadens användare som exempelvis består av handläggare, utredare och upphandlare inom Stadens olika funktioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen