Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkskötseln EÅV-SDF
Referensnummer: EÅV 2021/1007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar parkskötsel, barmarksrenhållning, vinterväghållning på parkmark i enlighet med vad som framgår av bifogade kartbilagor, funktions- och utförandebeskrivningar samt mängdförteckningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3