Inom BR fastigheter pågår normalt ett flertal projekt parallellt. Projekten varierar i löptid från cirka fem (5) månader till cirka fem (5) år och i värde från cirka 500 000 kronor till 300 000 000 kronor. Beställaren har ett regelmässigt behov av att inom dessa projekt avropa byggadministrativa tjänster. De aktuella konsulttjänsterna utgör mindre delar av ovan beskrivna projekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen