See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt Bröd
Beskrivning: Inköp av Färskt Bröd för Region Skåne med leverans till produktionsköken i Kristianstad, Ängelholm, Patienthotellet i Lund och livsmedelsförsörjningen på SUS Malmö och Lund, Hässleholm och Helsingborg. Upphandlingen avser även kaffebröd till livsmedelsförsörjningen SUS Malmö & Lund och Helsingborg. Det är tre delområden och de utvärderas separat. Anbudsgivare kan välja att vara med i ett eller flera delområden. Se mer i upphandlingsdokumenten
Intern identifierare: 2024-O002402
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Inköp av Färskt Bröd för Region Skåne med leverans till produktionsköken i Kristianstad, Ängelholm, Patienthotellet i Lund och livsmedelsförsörjningen på SUS Malmö och Lund, Hässleholm och Helsingborg. Upphandlingen avser även kaffebröd till livsmedelsförsörjningen SUS Malmö & Lund och Helsingborg.
Intern identifierare: 1607504
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15811000 Brödprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (2)
Intern identifierare: 1607503