See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Röntgenutrustningar för angiografiundersökningar
Beskrivning: Denna upphandling avser 2 st. röntgenutrustningar för angiografiundersökningar vid PCI samt vid arytmibehandlingar för leverans till VO hjärt- lungmedicin och klinisk fysiologi, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 2 st. utrustningar, option teknisk serviceutbildning och utbildning för sjukhusfysiker samt option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2021-0089 / 21RS2428
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000