See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Huvudbesiktningsman (generalkonsult) nybyggnad av fyra förskolor
Beskrivning: Upphandlingen avser huvudbesiktningsman tillika besiktningsman bygg med biträdande besiktningsmän för besiktning av fyra förskolor som utförs som totalentreprenader. Bielkegatan 20, Rosendalsgatan, Timjansgatan 52 och Varnhemsgatan 2. I uppdraget ingår även optioner som innebär besiktning av ytterligare två förskolor.
Intern identifierare: SFF-2024-00518
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000