657133-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Färdigställande byggnadsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggentreprenad by 17 & 18 SÖS
Referensnummer: LOC 2023-1040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenad i form av stomkomplettering av by 17 & 18 på Södersjukhuset (SÖS), Stockholm.