2. Förfarande
Förfarande
Titel: ERP för Försörjningsförvaltningen
Beskrivning: Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna ansökan avseende Beställningsportal och Affärssystem till Försörjningsförvaltningen.
Intern identifierare: RS 2022-05077
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingsprocessen beskrivs i Bilaga 2 - Upphandlingsprocessen A.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal