65723-2018 - ResultatSverige-Västerås: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende besiktningstjänster och kontrollansvarig
Referensnummer: FN 2017/00289-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende besiktningstjänster och kontrollansvarig enligt PBL.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontrollansvarig (KA) med certifiering nivå K enligt PBL.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontrollansvarig (KA) med certifiering nivå N enligt PBL.
Del nr: 2
Besiktningsman inom bygg
Del nr: 3
Besiktningsman inom el
Del nr: 4
Besiktningsman inom vs
Del nr: 5
Besiktningsman inom vent
Del nr: 6
Besiktningsman inom styr
Del nr: 7
Besiktningsman inom mark
Del nr: 8
Besiktningsman inom passage
Del nr: 9
Besiktningsman inom larm
Del nr: 10
Besiktningsman inom brand
Del nr: 11