657260-2024 - Resultat
Sverige – Utbildningstjänster – Utbildningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildningstjänster
BeskrivningFyrbodals kommunalförbund är projektägare till projekt Fenixz vilket riktar sig till anställda i 14 kommuner som finns i Fyrbodal. Projektet ska genomföra kompetensutvecklingsinsatser för anställda i Kommunerna. Upphandlingen avser Ramavtal för utbildningstjänster vilka ska tillgodose dessa kompetensutvecklingsinsatser. Upphandlingen tvingades avbrytas på grund av felaktigheter in underlaget och nu har Prislista och upphandlingsunderlag uppdateras varpå upphandlingen läggs ut på nytt.
Intern identifierare2023/0116-1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000