65735-2018 - ResultatSverige-Linköping: Brandsläckare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service för släckredskap
Referensnummer: UC-2016-276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35111300 Brandsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhåll och leveranser av handbrandsläckare till verksamheter inom Landstinget i Östergötland.
Helt eller delat anbud.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111320 Bärbara brandsläckare, 44482000 Brandskyddsanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen