Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialiserad öppenvård ÖNH, ortopedi, gynekologi
Referensnummer: 2022-POL000205-001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser öppenvård inom specialistvård inom följande medicinska områden:
• ÖNH
• Gynekologi
• Ortopedi
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121240 Öron-, näs- och halssjukvård eller hörselvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen