See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Genomlysningsutrustning för användning vid avancerad endoskopi
Beskrivning: Denna upphandling avser 1 st. genomlysningsutrustning för användning vid avancerad endoskopi för leverans till verksamhetsområde röntgen och sjukhusfysik, Område specialiserad vård, med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning, utbildning för fysiker samt option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2023-0003
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000