2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personal- och skolresor
Beskrivning: Personalresor, skolresor, studiebesök, och andra bussresor för Jönköpings kommuns enheter.
Intern identifierare: 2025_22/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Personal- och skolresor för löpande avrop genom förnyad konkurrensutsättning beroende på längd och bussens storlek.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Resor med buss 30-50 sittplatser
Beskrivning: Resor med buss 30-50 sittplatser
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Resor med bussar 60-80 sittplatser
Beskrivning: Resor med bussar 60-80 sittplatser.