65739-2026 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Dental förbrukning 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDental förbrukning 2025
BeskrivningUpphandlingens syfte är att Folktandvården ska ingå ett Ramavtal där Leverantören efter Avrop ska tillhandahålla och leverera vad som omfattas av upphandlingsdokumenten avseende Dental förbrukning FTV 2501–0049 till de avropande klinikerna inom Folktandvården Stockholms län AB.
Intern identifierareFTV 2501-0049
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33700000 Hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000