Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/03/2023Slut: 28/02/2025
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Ramavtalet gäller i 2 år från dagen för ikraftträdande i enlighet med vad som framgår av ramavtalvillkoren. HBV har rätt att förlänga ramavtalet i enlighet med de villkor som följer av ramavtalet. Avtalstiden, inkluderat Förlängningsperioder, kan högst uppgå till 4 år.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Fönster- och fönsterdörrar i komposit - leverans med montage
Del nr: A2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fönster- och fönsterdörrar i komposit med aluminiumförstärkning för leverans med montage.
Ramavtalet gäller i 2 år från dagen för ikraftträdande i enlighet med vad som framgår av ramavtalsvillkoren. HBV har rätt att förlänga ramavtalet i enlighet med de villkor som följer av ramavtalet. Avtalstiden, inkluderat Förlängningsperioder, kan högst uppgå till 4 år.
Del nr: A3
Del nr: A4
Del nr: B1
Fönster- och fönsterdörrar i komposit med stålförstärkning för leverans med montage.
Del nr: B2
Del nr: B3
Del nr: B4