657502-2024 - Resultat
Sverige – Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall – Insamling av farligt avfall på kommunala ÅVC
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamling av farligt avfall på kommunala ÅVC
BeskrivningInsamling och mottagning av farligt avfall på kommunala återvinningscentraler. 19 kommuner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96470:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering