657524-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Bilpool med bokningstjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBilpool med bokningstjänst
BeskrivningUpphandlingen omfattar två typer av bilpool med bokningstjänst. Den ena ska vara öppen och omfatta fyra fordon (två fordon i ”liten bilklass” och två fordon i ”mellanstor bilklass”) och vara kopplad till Varbergs Bostads hyresgäster och allmänheten. Den andra ska vara sluten och omfatta tre fordon (ett fordon i ”liten bilklass” och två fordon i ”mellanstor bilklass”) och vara kopplad till Varbergs Bostads personal.
Intern identifierare2023:104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000