See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggavfallshantering
Beskrivning: Uppdraget avser arbete med och ansvaret för tillhandahållande, skötsel och tömning av sopkärl/containrar, samt borttransport och att på miljömässigt bästa sätt slutbehandla byggavfall från Akademiska sjukhuset, Region Uppsala.
Intern identifierare: UPPH2024-00144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ny mall