657568-2022 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpdriftsövervakning
Referensnummer: 22/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsregler
Upphandlingen genomförs med som tvåstegsupphandling (selektivt förfarande) enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71700000 Övervakning och kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen