657635-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Drycker, tobak o d – Förpackat vatten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörpackat vatten
BeskrivningPolismyndigheten bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud. Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av förpackat vatten med lång hållbarhet. Eftersom Polismyndigheten vill ha leverantörer som kan åta sig att utföra hela uppdraget är det inte tillåtet att lämna anbud på delar av upphandlingen. Polismyndigheten avser att ingå ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierareA586.862/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15900000 Drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFörpackat vatten