657668-2021 - Planering
See the notice on TED website
Sverige-Falun: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Meddelande om upphandlarprofil
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotellövernattningar i Borlänge, Falun och Mora
Referensnummer
: RD21/05420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
,
55100000 Hotelltjänster
55110000 Hotellinkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Dalarna har behov av övernattningsmöjligheter på centralt belägna hotell i Borlänge, Falun och Mora.