2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning av rännstensbrunnar Hofors och Ockelbo kommun
Beskrivning: Hoforshus AB och Hofors kommun och Ockelbogårdar AB, Ockelbo kommun och Vägföreningar upphandlar ett ramavtal för tömning av rännstensbrunnar.
Intern identifierare: IKH2026_21 och IKO2026_13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90642000 Tömning av rännstenar
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tömning av rännstensbrunnar Hofors och Ockelbo kommun