657754-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningAvtalet omfattar Revisionstjänster Värnamo kommun har för avsikt att upphandla revisorer vars uppgift är att granska kommunens och tillhörande bolag efter de lagar och förordningar som verksamheten kräver. Omfattningen av revisionsinsatserna bestäms med utgångspunkt från de resurser fullmäktige ställer till revisornernas förfogande. Samtliga kontakter mellan leverantören och kommunrevisorerna ska ske på svenska. Detta gäller såväl muntlig som skriftlig kommunikation. Värnamo kommun garanterar dock ingen specifik volym. Om ramavtalets omsättning uppgår till angivna takvolym har Värnamo kommun rätt att säga upp avtalet till omedelbart upphörande. Upphandlingens beräknade värde: SEK 5 200 000 Upphandlingens maximala värde (takvolym): SEK 6 300 000
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118830:Lot:1