657804-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjukhussängar – IVA-sängar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIVA-sängar
BeskrivningUpphandlingen avser IVA sängar dels bariatriska sängar och dels sängar med integrerad luftmadrass, till Falu lasarett. Upphandlingen indelas i två delområden.
Intern identifierareHSN2023/3018
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar
Ytterligare klassificering (cpv): 33192130 Inställbara sängar med motor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000