657889-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten – Huddinge Sjukhusområde för ombyggnation av ventilation i byggnad C1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHuddinge Sjukhusområde för ombyggnation av ventilation i byggnad C1
BeskrivningProjektet avser Ventilationsombyggnad i byggnad C1 på Huddinge Sjukhusområde. Entreprenaden är en utförandentreprenad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114162:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39714100 Ventilatorer, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 45331210 Installation av ventilation, 45331211 Installation av ventilation utomhus, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster