See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väghyvling Mora Kommun Fr 2024 Q4
Beskrivning: Sommar och vinterväghyvling i Mora Kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233141 Väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A - Stranden, Morkarlby, Hemus, Utmeland, Långlet, Östnor, Öna, Kråkberg, Färnäs, Noret.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 77314000 Markskötsel
Optioner:
Beskrivning av alternativen: löptidsoptioner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B - Bonäs, Våmhus, Oxberg, Gopshus.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C - Vattnäs, Bergkarlås, Risa, Fu, Fudal, Garsås, Nusnäs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: D - Gesunda, Ryssa, Budsel, Sollerön, Vika, Isunda, Vinäs.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: E - Finnbodarna, Brintbodarna, Finngruvan, Gävunda, Kättbo, Venjan.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72111:Lot:5