658077-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsentreprenad skede 1 Östra Sala backe etapp 3
Referensnummer: GSN-2022-02741
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden upphandlas och drivs i samverkan mellan Uppsala kommun, Stadsbyggnadsförvaltningen och Uppsala Vatten och Avfall AB. Detta objekt omfattar etapp 3 och utförande av skede 1-arbeten*. Mindre del av skede 2-arbeten** kan förekomma. Omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22.