658088-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Produktionen av en taktil bilderbok: utformning och montering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktionen av en taktil bilderbok: utformning och montering
Beskrivning: Produktionen av en taktil bilderbok löper under en längre period, ofta närmare ett år. Produktionsprocessen omfattar följande delmoment: 1. Utformning av taktila bilder (inklusive materialval, tryckfilsframställning etc) 2. Skärning (formskärning av material) 3. Tryckning 4. Montering av skuret material på tryckta boksidor 5. Inbindning Denna upphandling avser moment 1 och 4.
Intern identifierare: MTM-H 2025/329
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 22110000 Tryckta böcker, 79822500 Grafisk formgivning, 79930000 Specialdesign
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000