2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av totalentreprenad för projektet nybyggnation av Vilbergsskolan
Beskrivning: Upphandlingen avser totalentreprenad för projektet nybyggnation av Vilbergsskolan inklusive idrottshall.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104818:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader