2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för Reparation och service av släp, trailer, kärra och påhängsvagn för tunga fordon
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för reparation och service av släp, trailer, kärra och påhängsvagn för tunga fordon
Intern identifierare: 0344/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34115300 Begagnade transportfordon, 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar, 34223000 Släp- och påhängsvagnar, 34223300 Släpvagnar, 34223340 Släpvagnar för tankbilar, 34223360 Tanksläpvagnar, 34224000 Delar till släpvagnar, påhängsvagnar och övriga fordon, 34224100 Delar till släpvagnar och påhängsvagnar, 34224200 Delar till andra fordon, 50116200 Reparation och underhåll av fordonsbromsar och bromsdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för Reparation och service av släp, trailer, kärra och påhängsvagn för tunga fordon
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Beställaren äger rätten att utlösa tidsoptions förlängning med 1 + 1 år