658122-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av plattformsavskiljande väggar PFA i Citybanan
Referensnummer: TN 2021-0838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ingående System är belägna på perrongerna i Citybanans stationer Stockholm City och Stockholm Odenplan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63711000 Kringtjänster för järnvägstransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen