658124-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1027 Däck och däcktjänster för fordon upp till 3,5 ton
Referensnummer: TI 2022-1027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Däck och däcktjänster för fordon upp till 3,5 ton. För Södertälje kommun och Telge AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen