658125-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reseräkningssystem
Referensnummer: 1767-2021/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar ett reseräkningssystem som molntjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 72224100 Planering av systemimplementation, 72263000 Programimplementation, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar tjänsten att tillhandahålla ett reseräkningssystem som molntjänst. I uppdraget ingår även anpassningar, konfiguration och implementering av reseräkningssystemet inklusive driftservice, support och underhåll, utbildning av systemadministratör samt eventuellt tillkommande tilläggstjänster (option) i form av konsulttjänster för anpassningar av reseräkningssystemet.