Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel
Referensnummer: 2023-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av idrottsmateriel och tillhörande tjänster till främst idrottshallar, skolor och förskolor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey, 37420000 Gymnastikutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37451000 Utrustning för sporter på plan, 37452000 Utrustning för racketsporter och sporter på plan, 37461000 Bordsspel och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen