See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Global Mobility
Beskrivning: Internationalisering är en viktig del för Chalmers och internationella personalförflyttningar (Global Mobility) är en prioriterad del i verksamheten. Chalmers har ett behov av att anlita externa resurser som stöd för att utföra skattekonsultation inom detta område. Uppdraget omfattar konsultationstjänster inom skatt till såväl Stiftelsen Chalmers tekniska högskola och Chalmers tekniska högskola AB.
Intern identifierare: C 2023–1441
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000