2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytt vattenverk i Hörby
Beskrivning: Nytt vattenverk i Hörby Genomförande: Entreprenaden kommer att genomföras som en totalentreprenad (ABT 06) Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling
Intern identifierare: KSF-2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232430 Vattenrening
Ytterligare klassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning, 42924730 Apparater för tryckvattenrening, 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar, 45252120 Byggnation av anläggning för behandling av vatten, 45252126 Byggnation av reningsanläggning för dricksvatten, 45252210 Byggnation av vattenreningsverk, 45351000 Maskintekniska installationsarbeten, 51820000 Installation av reservoarer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nytt vattenverk i Hörby