2. Förfarande
Förfarande
Titel: Polymer till avvattningsbord
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för löpande leveranser av polymer till avvattningbordet i slamprocessen samt som flockningsmedel i förfällning och efterfällning i avloppsreningsprocessen. Upphandlingen avser både anjonaktiv och katjonaktiv polymer i pulverform som levereras i storsäck (cirka 700 kg).
Intern identifierare: 25/150
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000