658273-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksservice 2023
Referensnummer: 2711-2022/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Fastighetsenhetens (Beställarens) behov av service- och reparationsarbeten på RDF:s befintliga storköksutrustning samt varor/tjänster om ny storköksutrustning/maskin behöver anskaffas under ramavtalsperioden. Det senare kan bli aktuellt om en befintlig maskin som inte längre är ekonomiskt försvarbar att reparera måste ersättas
eller om det uppstår behov av enstaka kompletteringar i befintliga kök. Bilaga 1 innehåller en uppdaterad förteckning över RDF:s befintliga storköksutrustning.
Leverantörens åtagande omfattar följande: att utföra, löpande och akuta service- och reparationsarbeten på RDF:s befintliga storköksutrustning att anskaffa, leverera och montera/installera ny och likvärdig storköksutrustning samt montera ner och forsla bort befintligt storköksutrustning.